Po raz pierwszy w Polsce
Trzydniowy kurs hawajskiej pracy z ciałem Mana Lomi®
Prowadzenie: Dr Maka’ala Yateas- potomek Polinezyjczyków (Kanaka Maoli)
Spadkobierca duchowej wiedzy Kumu hawajskiej sztuki uzdrawiania
1-3 lutego 2013 w godz. 8.30-18
Miejsce spotkania: Centrum Jogi - Gospodarstwo Argoturystyczne, Wieś Raszew (w połowie drogi pomiędzy Jabłonną a Nowym Dworem Mazowieckim)
25 stycznia o godz. 18.30 w warszawskiej Biosferze odbędzie się też wykład pt.
Hawajskie metody uzdrawiania
(Wstęp na zasadzie darowizny, wymiany energii zgodnie z tym, co podpowiada Ci serce.)
Technika Mana Lomi® jest odpowiednia dla każdego, kto jest otwarty na naukę starożytnej hawajskiej sztuki uzdrawiania i na transformację w swoim życiu. Spotkanie przeznaczone jest zarówno dla tych z Was, ktorzy wcześniej nie mieli styczności z masażami polinezyjskimi - a pragną uwolnić traumy, wejść w bliski i pełen miłości kontakt ze sobą jako kompletną istotą cielesno-mentalno-emocjonalno-duchową i odnaleźć w tym związku harmonię oraz indywidualny rytm, a przy tym wszystkim być może zdobyć nowy zawód, lub opanować sztukę ManaLomi również w celu wchodzenia na głębszy poziom bezpośredniego kontaktu z bliskimi osobami, jak i dla praktyków i profesjonalnych masażystów, którzy przy okazji tej głębokiej pracy osobistej chcą zdobyć nowe głębokie i skuteczne narzędzia terapeutyczne.
Mana Lomi® opiera się o hawajskie metody uzdrawiania ciała, umysłu i ducha. Jest wyjątkową formą lomilomi, skupiającą się na rozwiązywaniu problemów poprzez pracę z ciałem. To głęboki i potężny, a jednocześnie łagodny sposób uzdrawiania, który przynosi natychmiastowe i długotrwałe efekty. Mana Lomi® symbolicznie oznacza "energetyczną komunikację, sięgającą do głębi kości, a tym samym duszy, danej osoby”, w tłumaczeniu dosłownym "hawajski przekaz duchowy."
Cały kurs mana lomi składa się z trzech stopni plus lomi papahele (praca z ciałem wykonywana na podłodze).
Po ukończeniu pierwszego spotkania uczestnicy otrzymują certyfikat.
Korzyści stosowania Mana Lomi® na poziomach:
- fizycznym: usprawnienie cyrkulacji krwi, uwolnienie toksyn i napięć mięśniowych, głęboka stymulacja relaksacji mięśni
- mentalnym: relaks umysłu, podniesienie uważności, świadome posługiwanie się myślami, aby wpływać na ciało
- emocjonalnym: wsparcie uczuć oraz przepływu emocji
- duchowym: wzmocnienie połączenia z naszą kochającą esencją - samorozpoznaniem siebie jako pięknej i kochającej boskiej istoty, wzmocnienie doświadczeń dzielenia się błogosławieństwem i odpuszczeniem.
W trakcie warsztatów:
• nauczysz się skutecznego 60-90 minutowego masażu całego ciała, przynoszącego ulgę w wielu dolegliwościach,
• dowiesz się jak uwalniać napięcie mięśni dzięki łagodnym, ale potężnym i głębokim ruchom „sięgającym kości”,
• poznasz zrównoważoną mechanikę ciała, która pozwala na wykonywanie skutecznego, głębokiego, a jednocześnie łagodnego masażu relaksacyjnego, który nie jest obciążający dla ciała,
• poznasz ogólną historię LomiLomi; hawajskie pieśni uzdrawiające oraz Ho’oponopono (życie w harmonii),
• poznasz hawajskie metody uzdrawiania ciała-umysłu-duszy za pomocą Ha (oddechu) oraz Many (duchowej energii), które pozwalają przywrócić równowagę.
Dr Maka'ala Yates stworzył Mana Lomi po wielu latach nauki hawajskich metod uzdrawiania pod okiem hawajskich nauczycieli (jedną z jego nauczycielek była, m.in., Morrnah Simeona). Na potrzeby amerykańskiego urzędu patentowego Mana Lomi tłumaczy się jako „Hawajski masaż duchowy”, jednak według Na Kupuna (Starszyzny hawajskiej – Strażników Mądrości) Mana Lomi można tłumaczyć jako „Siłę życiową Lomi”. Lomi lub też Lomilomi to określenie ruchu energii. Dzięki treningowi i odpowiedniemu zrozumieniu, praktyk jest w stanie komunikować się z tkanką miękką ciała, a dzięki temu docierać do kości osoby masowanej.
Na poziomie kości przechowywana jest cała pamięć przeszłych traum, zranień oraz emocji. Podobnie jak w przypadku innych rdzennych kultur, dla Hawajczyków kości są najważniejszym elementem ciała. To właśnie w kościach przechowywane są kody, które tworzą każdego człowieka na poziomie DNA. Docieranie do kości pozwala praktykowi Mana Lomi komunikować się na poziomie duszy, dzięki czemu następuje uzdrowienie.
Technika Mana Lomi opiera się o hawajskie metody pracy z „maną” (mocą) ciała, umysłu i duszy. W dawnych czasach, każda wieś, w każdym okręgu, na każdej wyspie miała swojego specjalistę lomi. Mieszkańcy wsi polegali na takiej osobie i mieli do niej zaufanie. Chociaż lomilomi było popularną techniką, za pomocą której członkowie rodziny uśmierzali drobne dolegliwości, to poważniejszymi przypadkami zajmował się wiejski specjalista lomi. Tradycyjnie trening lomi trwał wiele lat. Czasem adeptowi nie pozwalano dotykać klienta przez wiele lat, w zależności od tego jak szybko dany uczeń przyswajał wiedzę. Jednym z głównym czynników była umiejętność utrzymywania pono (bezkonfliktowości) ze sobą, z klientem oraz miejscem.
Założenia Mana Lomi są rozległe i złożone, a jednocześnie proste, jeśli rozumiesz mechanikę, zasady i intencje tej cenionej sztuki hawajskiego uzdrawiania. Na przykład ważna jest idea fizycznej i energetycznej „komunikacji na poziomie kości”, dzięki której to klient decyduje jak głęboki ma być masaż. Technika jest nieinwazyjna i przynosi wspaniałe rezultaty.
Praktyk Mana Lomi stosuje wiele technik, które wpływają na organ ścięgnisty Golgiego, wrzecionko nerwowo mięśniowe i receptory bólu. Na przykład w przypadku zaawansowanych technik ważną umiejętnością jest kompresja i rozciąganie przyczepów mięśniowych, co przynosi natychmiastową i długotrwałą ulgę.
Wiele wydarzeń w dziejach Hawajów wpłynęło na obecny kształt lomilomi. Wielokrotnie starano się stłumić i zmienić przekonania i wierzenia Hawajczyków. Na szczęście sekrety lomilomi przetrwały, a obecnie zaczynają powracają z nową siłą.
Co przynieść:
- stół do masażu, jeśli taki posiadasz
- sarong (jeśli taki posiadasz), lub luźne, wygodne stroje
- dwa duże ręczniki do okrycia ciała podczas masażu (na jednym kładziemy się na stole, drugim się okrywamy)
- notatnik i coś do pisania
- otwarte serce
Przed zajęciami prześlemy wszystkim uczestnikom "zadanie domowe" do wykonania przed spotkaniem.
Warsztaty są tłumaczone na język polski.
W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 20 uczestników.
Data: 1-3 lutego ~ 8:30 – 18
Koszt: około 1400 zł netto plus wyżywienie i zakwaterowanie
Miejsce: Centrum Jogi - Gospodarstwo Agroturystyczne, ul. Konwaliowa 15, Wieś Rajszew, gmina Jabłonna, pow. Legionowo. Przy drodze 630, Warszawa – N. Dwór Mazowiecki. Dojazd linią autobusowa Translud z Warszawy 40 minut. (w połowie drogi pomiędzy Jabłonną a Nowym Dworem Mazowieckim).
Mamy do dyspozycji podgrzewaną podłogę i kominek:)
Noclegi i wyżywienie: (pyszne vegańskie jedzonko:) : 120 zł/dzień (nocleg na miejscu nie jest konieczny, możliwe jest uczestnictwo w zajęciach na zasadzie "dojazdowej").
Uczestnicy, po ukończeniu I stopnia otrzymują certyfikat, a po ukończeniu III stopni kursu mogą ubiegać się o certyfikat największego stowarzyszenia masażystów w USA - NCBTMB.
Zaliczka w wysokości 350 zł, wpłacona do 15 stycznia, stanowi rezerwację miejsca, bezzwrotna. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat. NUMER KONTA DO WPŁAT ZOSTANIE PODANY W MAILU ZWROTNYM.
Zgłoszenia na warsztaty należy kierować do Kasi Emilii na adres: little.sacred@gmail.com
DR MAKA’ALA YATES
Wszystko, co istnieje stworzone jest z Kumu'ike (Źródła Wiedzy),
Wszechobecnej Siły, wypełniającej sobą przestrzeń wszechrzeczy.
To z niej pochodzą wszystkie formy życia. Maka'ala
Dr Maka'ala Yates jest Kanaka Maoli (potomkiem Polinezyjczyków). Urodził się i wychował w Honaunau, Kona na Hawajach w "Pu'uhonua O Honaunau." Jego nadejście było przepowiedziane i oczekiwane przez kupuna (przodków), którzy znali go z czasów starożytnych. Maka'ala rozpoczął trening w zakresie metod uzdrawiania pod okiem hawajskich nauczycieli (jedną z jego nauczycielek była Morrnah Nalamaku Simeona) w wieku sześciu lat. Choć obecnie ma 64 lata, nie przestaje się uczyć. Jego Hawajskie korzenie sięgają linii Kekapahaukea i Kipapa, w których tradycyjne uzdrawianie było istotną częścią życia i przynosiło wspaniale rezultaty bez współczesnego systemu opieki zdrowotnej.
Maka'ala przywrócił tradycyjną Hale Pulo'ulo'u (hawajską saunę lub "Dom Oczyszczania"). Obecnie podróżuje po świecie przekazując spuściznę hawajskich sztuk uzdrawiania, nauczając Mana Lomi®, ho'oponopono i prowadząc głodówki.
W 1976 roku Maka'ala był członkiem legendarnej wyprawy katamaranem o nazwie "Hokule'a", która stała się tematem filmu dokumentalnego National Geographic Society. Za swoje osiągnięcia z zakresu hawajskiej medycyny oraz za wspieranie lokalnej społeczności w 2005 roku Maka'ala otrzymał nagrodę "Kaonohi". Jest także autorem książki, która się wkrótce ukaże pt. Ancient Hawaiian Principles of Being Well. Maka'ala jest Ministrem Zdrowia Polinezyjskiego Królestwa Atooi (Polynesian Kingdom of Atooi -PKOA). Znajduje rozwiązania pomagające ludziom uwolnić się od wzorców chorób.