Darmowa Dostawa od 249,00 z³
Koszty dostawy od 8,99 z³ (punkty odbioru)
Odbiór osobisty za 0 z³:
Warszawa, Wroc³aw, Bia³ystok, Poznañ, Czêstochowa, £ód¼, Lublin, Szczecin, Piotrków Trybunalski, Zamo¶æ,
Suwa³ki, E³k,
Grajewo, Chojnice, ¦widnica,
Zielonka, £om¿a.
Biologia atrakcyjno¶ci cz³owieka to pozycja naukowa adresowana przede wszystkim do badaczy uwarunkowañ ludzkich preferencji i postrzegania atrakcyjno¶ci fizycznej cz³owieka, a zatem do psychologów i biologów (w tym do antropologów biologicznych, ewolucjonistów, etologów i ekologów behawioralnych). Jest to równie¿ wy¶mienite kompendium wiedzy na temat ludzkiej atrakcyjno¶ci dla studentów biologii, psychologii, antropologii fizycznej i kulturowej, etnologii, socjologii, pedagogiki, medycyny (zw³aszcza estetycznej), filozofii (zw³aszcza specjalizacji estetyka) oraz gender studies.
Przedstawiono tu wszystkie aspekty biologicznego znaczenia atrakcyjno¶ci cz³owieka oraz mechanizmów ewolucyjnych, które ukszta³towa³y ludzkie preferencje wzglêdem cech dzieciêcych oraz morfologicznych cech ludzkiego cia³a (wysoko¶ci, budowy i proporcji cia³a i twarzy oraz koloru skóry), a tak¿e zapachu i g³osu u osób doros³ych. Szczegó³owo omówiono wspó³czesn± my¶l ewolucyjn± (mechanizmy doboru p³ciowego, sygnalizacjê biologiczn±), tak wa¿n± dla zrozumienia zachowañ i preferencji cz³owieka. Wskazano wiele uniwersalizmów zwi±zanych z uznawaniem niektórych cech za atrakcyjne, a tak¿e zaproponowano ekologiczne przyczyny odmiennych preferencji w ró¿nych spo³eczeñstwach i kulturach.
Ksi±¿ka ta, odwo³uj±ca siê do wyników najnowszych badañ i zaopatrzona w bogaty spis literatury stanowi doskona³e ¼ród³o wiedzy zarówno dla badaczy podobnej problematyki, jak i dziennikarzy oraz popularyzatorów nauki. Napisana prostym, jasnym jêzykiem jest z pewno¶ci± fascynuj±c± lektur± tak¿e dla wszystkich czytelników interesuj±cych siê problemami symetrii twarzy, atrakcyjno¶ci zapachu, wymiarów cia³a czy znaczenia, jakie przywi±zujemy do wzrostu osób, z którymi nawi±zujemy kontakty.
Zespó³ autorów pod kierunkiem prof. dr hab. Bogus³awa Paw³owskiego, znanego i cenionego w ¶wiecie antropologa z Uniwersytetu Wroc³awskiego oraz Zak³adu Antropologii PAN, nie tylko prezentuje ostatnie ustalenia w tej dziedzinie, ale równie¿ proponuje wyja¶nienia, które czêsto szukaj± przyczyn ludzkich preferencji estetycznych w mechanizmach ewolucyjnych.