W każdej kobiecie jest Czarodziejka – w naturalny sposób, zdając się na swoją intuicję, jest w stanie wyczarować i wspaniały obiad, i w skuteczny sposób zadbać o urodę i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. Dziś chcemy podpowiedzieć kilka sposobów, dzięki którym możemy uwolnić uzdrawiające siły przyrody za pomocą aromaterapii. Jako że warto dzielić się informacjami o wartościowych środkach napiszemy o zastosowaniu zaiste cudownego oleju kokosowego. I to nie tylko dla Czarodziejek, ale dla każdego, któremu własne zdrowie nie jest obojętne!
Aromaterapia jest sprawdzoną i skuteczną formą terapii stosowaną od tysięcy lat. Olejki eteryczne stosowane są jako zapachy w pomieszczeniach, jako dodatek do olejków do masażu, do inhalacji i kąpieli, można również z nich skorzystać przy doprawianiu potraw! Pamiętajmy jednak o dokładnym sprawdzeniu, czy wybrany przez nas NATURALNY olejek eteryczny jest odpowiedni do tego celu. Od kilku lat w szpitalach w Anglii i Niemczech olejki eteryczne wykorzystywane są do oczyszczania powietrza z zarazków, uspokajania pacjentów i jako nieszkodliwy środek ułatwiający zasypianie. Kiedy rozpoczyna się przygodę z aromaterapią, sposobów na wykorzystanie olejków, zwłaszcza tych, których zapach nam bardzo odpowiada, jest przeogromna ilość! Właśnie dla osób początkujących stworzony został „Zestaw Domowy”, składający się z 10 najpopularniejszych olejków – taka domowa apteczka pierwszej pomocy.
Kilka sprawdzonych przykładów zastosowania olejków eterycznych:
- odkażanie powietrza – do łyżki wody w kominku do aromaterapii dodać 10-15 kropli olejku lub mieszanki do 10-15 kropli olejków: eukaliptusowego, cedrowego, sosny, lawendy, tymianku lub grejpfruta;
- sposób na ból głowy - 3 krople olejku lawendowego, 2 olejku geraniowego i 1 kropla olejku eukaliptusowego;
- kąpiele – po umyciu ciała do wanny z ciepłą wodą wkrapiamy 10-15 kropli wybranego olejku lub mieszaniny olejków. Zgarniaj z powierzchni wody warstwę olejków i delikatnie masuj ciało pod wodą. Nie spłukuj ciała po zabiegu, po prostu wytrzyj się ręcznikiem.
- osobiste perfumy – do olejku jojoba dodaj kilka kropel ulubionego oleju, na przykład olejku drzewa różanego i ciesz się jego zapachem!
Otwarte olejki najlepiej przechowywać w lodówce, jeśli jednak będą już zbyt stare na używanie ich do pielęgnacji ciała, znakomicie odkażą one kuchnię lub łazienkę – 2 krople na ściereczkę do wytarcia zlewu lub umywalki zabiją znajdujące się na nich bakterie.
Warto notować sobie ilość odmierzanych kropel do tworzonej przez nas mieszanki. Jeśli okaże się, że będziesz bardzo zadowolona z otrzymanego efektu, bez problemu będziesz mogła ją odtworzyć.
Informacje o podstawowych recepturach na domowe zabiegi aromaterapeutyczne oraz o właściwościach poszczególnych olejków można znaleźć m.in. w książce „Pachnąca apteka” oraz w obszernym „Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii”.
|